شاخه بندی اخبار


حضور آيت الله امامي کاشاني در هند

حضور آيت الله امامي کاشاني در هند

Date:1396/10/18

.


آيت الله امامي کاشاني در تاريخ چهاردهم آذر 1396 جهت شرکت در همايش «بهار رحمت، پيام وحدت» که به مناسبت ميلاد حضرت ختمي مرتبت صلي الله عليه وآله و هفتة وحدت، در شهر لکهنو کشور هند برگزار گرديد راهي اين کشور شدند. از ابتداي ورود، ايشان ديدار هاي مختلفي با علما و روحانيون شيعي هند و نيز دانشمندان و انديشمندان اهل سنت آن کشور داشتند. همچنين جناب حجت الاسلام مهدوي‌پور نماينده ولي فقيه در کشور هند و نيز دکتر خواجه‌پيري مدير موسسه ميکروفيلم نور در باب موضوعات مختلف مذهبي و اجتماعي هند به گفتگو پرداختند. اين ديدارها ، در محل خانه فرهنگ ايران در دهلي برگزار گرديد.

ايشان سپس راهي شهر لکهنو شدند و در جلسات متعددي که با فرهيختگان کشور هند اعم از شيعه، سني، صوفي و هندو داشتند بر وحدت بين اديان و مذاهب تاکيد داشته و آن را زندگي مسالمت آميز دانستند.

در مجالس ديگري که به همت مرکز آموزش عالي المصطفي با عنوان «ظهور منجي از ديدگاه اديان» برگزار شد نيز آيت الله امامي نکاتي را بيان نمودند. و از آن مرکز نيز بازديد نمودند و با فعاليت هاي آن نيز از نزديک آشنا شدند.

همزمان با ورود ايشان به دهلي، متاسفانه حجت الاسلام سيد علي تقوي امام جمعه شيعيان دهلي، به رحمت خدا رفت. نماز ميت آن مرحوم به امامت آيت الله امامي در مزار مرحوم سيد نور الله شوشتري معروف به شهيد ثالث برپا شد و ايشان در مراسم خاک‌سپاري و ختم ايشان نيز شرکت و سخنراني نمودند.

اين سفر در تاريخ 26 ديماه پايان يافت.


Rss Services Print  - (5 Body)  Visitor Count: 657
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس