شاخه بندی اخبار


داشتن وجدان کاري

داشتن وجدان کاري

Date:1397/12/26

مديريت و وجدان کاري و همچنين نظارت دقيق بر تمام امور يک مهم است


آيت‌الله امامي کاشاني در خطبه‌هاي دوم (سياسي) نماز جمعه تهران با اشاره به راه‌پيمايي 22 بهمن‌ماه اظهار داشت: در قرآن «والعصر ان الانسان لفي خسر» دقيقا به زمان اشاره دارد و ما در عصر خود با حضور در اين مراسم دشمن را به زمين زديم. منظور از انسان در اين آيه انسان صرف نيست بلکه جامعه و اجتماع را مي‌گويد، دشمن‌هاي امروز ما با همين اجتماع بر زمين مي‌خورند، آمريکا با تمام قدرتي که از خود نشان مي‌دهد در مقابل ما چيزي نيست و همين جمهوري اسلامي ايران گلوي آن را مي‌فشارد و دنيا به اين موضوع اذعان دارد.

 وي با اشاره به جلسه ديروز رهبر انقلاب با اعضاي خبرگان رهبري تأکيد کرد: در ديداري که خبرگان با رهبر معظم انقلاب داشتند ايشان فرمودند « دشمن به دنبال اين است که قدرت و فشار حداکثري خود را بر عليه ما بگذارد و در مقابل ما هم بايد از امکانات حداکثري خود براي مقابله استفاده کنيم».

آيت‌الله امامي کاشاني يادآور شد: باور به خدا، اسلام، انقلاب، کشور، ملت، شهداء و.... عين ايمان است و اين جز امکانات ما است، تمام دستگاه‌هاي نظام بايد بدانند که همه بايد کار خوب انجام دهند، بايد حواسمان باشد در داخل کشور گران‌فروشي، احتکار، دزدي و ... نداشته باشيم. تمام مفسدان بدانند که بألاخره خسارت وارده به مردم به شما يا نسل شما بر خواهد گشت، اين پول‌هاي کثيف زندگي شما را از بين مي‌برد، مديريت و وجدان کاري و همچنين نظارت دقيق بر تمام امور يک مهم است، وقتي دشمن مي‌خواهد در تحريم تمام فشار خود را بر ما بياورد ما همه بايد امکانات حداکثري خود را به کار بگيريم.

 ديگران را بايد به حق سفارش کنيم تا رشوه و پول حرام کنار برود، وظيفه همه‌ي ما اين است که قناعت پيشه کنيم، چرا هيچ‌کس نمي‌پذيرد گرفتاري‌هايي را که به وجود آورده‌اند باعث وضع موجود شده است، ما بايد تصميم بر کار درست و وجدان کاري داشته باشيم، چرا اينقدر قاچاق و انباشت سرمايه وجود دارد، بايد همديگر را نصيحت کنيم و اين وظيفه ما است نسبت به اطرافيان خود تذکر بدهيم تا به سمت خطا نروند.

 آيت‌الله امامي کاشاني با اشاره به حادثه تروريستي شهداي نماز جمعه‌ تهران در سال 1363 گفت: در آن نماز جمعه تهران 14 نفر شهيد و 88 نفر مجروح شدند، در آن زمان رهبر معظم انقلاب خطيب نماز جمعه تهران بودند و ايشان با صلابت نماز را ادامه داد و مردم همه اقامه کردند، اين اتفاق تروريستي منافقين با همکاري آمريکا بود. بايد به نماز جمعه اهميت بدهيم زيرا اينجا جاي فکر کردن و وحدت کلمه است و دشمن هم از همين موضوع هراس دارد. لحظاي پيش هم به دو مسجد در نيوزيلند براي نماز جمعه حمله کردند و جمعي از مردم را کشته‌اند پس بدانيد اين نماز جمعه براي دشمن خيلي مهم است و به دنبال از بين بردن آن است.

 خطيب موقت نماز جمعه تهران در پايان نيز ياد و خاطره سيد ابوالقاسم کاشاني را نيز گرامي داشت.


Rss Services Print  - (1 Body)  Visitor Count: 136
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس