شاخه بندی اخبار


سرآمدترين کشورازنظرمعنوي

سرآمدترين کشورازنظرمعنوي

Date:1397/1/21

مسئولان کشور براي حل مشکلات مردم بايد اهتمام و جديت بيشتري به خرج دهند .


آيت الله محمد امامي کاشاني در  آخرين نماز جمعه سال 96 در خطبه‌ اول(سياسي) با اشاره به اينکه امروز دشمنان براي ايران برنامه‌ريزي کردند اظهار داشت: دشمن امروز دو راه را در قبال ما در پيش گرفته است که يکي ايجاد اضطراب و ناامني و ديگري هم فشار بر مساتئل اقتصادي است. دشمن امروز ما مجلسي که براي ملت ايران قانون طرح مي‌کند و عليه نظام سلطه ايستادگي مي‌کند را نمي‌پذيرد، در واقع دشمن با قوه‌قضائيه ما مشکل دارد و توقع دارند وقتي در ايران شلوغ مي‌شود قوه‌قضائيه و نيروهاي امنيتي ورود نکنند، در اصل آنها قوه‌اي که رئيس آن مجتهد عادل باشد برنمي‌تابند.  امروز ما قدرت امنيتي را داريم که حاصل زحمات ارتش و سپاه است و دشمن هم به همين خاطر نيروهاي امنيتي ما را قبول ندارد، مردم ما بايد بدانند که دشمن کشوري را که  ولي‌فقيه دارد و نظام و قوا آن زير چتر همين ولي‌فقيه هستند را نمي‌پذيرد.

امامي کاشاني يادآور شد: همه مسئولين در جهت خدمت به مردم بايد تلاش کنند و بدانند که مشکل اصلي مردم چيست، به گفته رهبر معظم انقلاب هيچ مشکلي نيست که راه‌حل نداشته باشد، امروز دستگاه‌هاي دولتي موظف هستند به مردم خدمت کنند. مسئولين وظيفه دارند براي مردم وقت بگذارند تا مشکلات را احساس کنند، در واقع همه مسئولين کشوري به حد وسع خود بايد براي مردم و حل مشکل آنها وقت بگذارند، آنها نبايد بهانه بياورند که کاري را نمي‌توان حل کرد زيرا در کشور ما مشکلي نيست که حل شدني نباشد.

خطيب موقت نماز جمعه تهران با بيان اينکه امروز ما در ميان کشورهاي اسلامي از نظر معنوي سرآمدترين کشور هستيم خاطرنشان کرد: در اين شرايط مسئولان کشور براي حل مشکلات مردم بايد اهتمام و جديت بيشتري به خرج دهند و با عشق و علاقه در خدمت مردم باشند.

امامي کاشاني با اشاره به زمان طاغوت  وضعيت کشور از نظر فضاي سياسي بيان کرد: خفقان در آن زمان به حدي بود که اگر فردي مانند مرحوم آقاي راشد در تريبون مجلس بسم‌الله مي‌گفت و حديث از پيغمبر نقل مي‌کرد به او تذکر مي‌دادند و اين نشان‌دهنده وضعيت آن زمان بود.

خطيب موقت نماز جمعه در خطبه‌هاي دوم( ديني ) با اشاره به اينکه موفقيت انسان در گرو توکل به خدا است، تصريح کرد: در آستانه پايان سال 96 و شروع ماه رجب هستيم، در اين راستا بايد به مردم نيازمند و محتاج در حد توان کمک کنيم تا سال نيکويي را آغاز کنيم، بنابراين اگر مستمندي را حتي نمي‌شناسيم مي‌توانيم به کميته امداد کمک کنيم تا به دست نيازمندان واقعي برسد. درست است که در يک جامعه موضوع فکر، اعتقاد و معنويت مهم است اما همه‌ي اين موضوعات بعد از امنيت اولويت دارد، مساله بعد از امنيت اقتصاد يک کشور است و بعد از اقتصاد است که بايد مردم نسبت به مسائل الهي و مادي شکر خدا را به جا بياورند. امروز کشور ايران به دو نعمت معنويت، زندگي و مسائل اقتصادي در کشور دست يافته است و بايد آنها را حفظ کنيم و پاس بداريم، البته همانطور که اعلام کردم در معنويت مسئله اول امنيت و بعد توحيد است.

 


Rss Services Print  - (5 Body)  Visitor Count: 624
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس