شاخه بندی اخبار


ميراث پيامبر اسلام وحدت در برابر دشمنان

ميراث پيامبر اسلام وحدت در برابر دشمنان

Date:1396/8/26

بايد ملت‌هاي مسلمان وحدت و انسجام خود را حفظ کنند.


آيت‌الله محمد امامي کاشاني امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه اين هفته با بيان اينکه مورخين در مورد روز رحلت پيامبر بحث‌هاي مفصلي کرده‌اند ولي روز مشهور 28 صفر است، اظهار داشت: ميراث پيغمبر که در مورد آن با حضرت فاطمه (س) صحبت کرده بودند خبرها و احاديث متواتري است که در حديث ثقلين به آن اشاره شده است.

وي با بيان اينکه اهل بيت حافظ قرآن هستند، گفت: اين کتاب خدا است و امروز نيز جهان اسلام به تبعيت از بزرگان اسلام براي اهل بيت عظمت خاصي قائل هستند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اين اربعين سيدالشهدا است که سني، شيعه و حتي مسيحي به آن افتخار مي‌کنند و بر اين اساس مبناي دين پيامبر براساس عمل به قرآن و تبيين بيانات اهل بيت استوار است.

وي در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران ضمن تسليت به بازماندگان حادثه زلزله کرمانشاه گفت: اين حادثه ملت و کشور را عزادار کرد ولي آنها که رفته‌اند با غفران ذنوب رفته‌اند چون در برخي احاديث آماده است که کسي که ديواري بر او خراب شود و فوت کند ثواب شهيد دارد.

امامي کاشاني ضمن تشکر از ملت ايران براي ارسال کمک به زلزله‌زدگان، خاطرنشان کرد: همچنين از دولت، نهادها، شهرداري، اوقاف و ساير بخش‌ها براي کمک به زلزله‌زدگان تشکر و قدرداني مي‌کنيم و اين جاي قدرداني است که مردم ما اينقدر مهربان و علاقه‌مند به کمک هستند.

وي با بيان اينکه مسلمان بودن آثاري دارد، اظهار داشت: کساني که توان دارند خانه‌سازي را به عهده بگيرند و در مناطق زلزله‌زده مسکن‌سازي کنند و هر انساني که فطرت بيداري دارد چنين است. مخصوصاً کشور ما که ايمان، محبت و ايثار خود را همواره نشان داده‌اند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به برخي اظهارات و دشمني‌ها عليه ملت ايران تصريح کرد: گاهي در اين فضاي لطيف و پرجاذبه خدمت و کمک به ضعيفان صداي کسي از حلقوم آدم شريري در گوشه‌اي بلند مي‌شود که مي‌گويد حتي کمک به سيل‌زدگان ايران نيز انجام نشود و اين صداي ضعيف بر همين اساس است که در دنيايي زندگي مي‌کنيم که وقتي زلزله‌اي به اين مهيبي رخ مي‌دهد به تشويق براي کمک چنين حرف‌هايي مي‌زنند.

امامي کاشاني ادامه داد: اين بدبختي دنيا است که رئيس جمهور آمريکا اينطور لجن‌وار صحبت کند و دولتي که بگويد من حامي حرمين هستم اينگونه حرف بزند و از اسرائيل درخواست حمله به کشورها را کند و در حالي که اينچنين در يمن و سوريه دست به جنايت‌هاي بزرگي زده و اخيراً نيز براي کشورهاي اسلامي نقشه‌هايي طراحي کرده است و اينها بدبخت هستند که خيال مي‌کنند مي‌توانند منظومه شمسي را در دست بگيرند.

وي همچنين با اشاره به بازداشت سعد حريري توسط رژيم آل سعود تصريح کرد: اين بساط نشان مي‌دهد که دشمن چقدر طراحي مي‌کند و براي کشورهاي اسلامي نقشه مي‌ريزد مي‌خواهند لبنان آرام و منطقه را متشنج کنند ولي مردم و طوايف لبنان بيدارند و از همه آنها و مخصوصاً سيدحسن نصرالله تشکر و تمجيد مي‌کنيم که با بيانات‌شان و در آنجا که گفتند وقتي سعد حريري به لبنان بيايد به استقبال آن خواهيم رفت توطئه‌هاي آل‌سعود و آمريکا را خنثي کردند.

امام جمعه موقت تهران تأکيد کرد: اتحاد و وحدت مردم لبنان يک يادگار بزرگ و با ارزش است که بايد حفظ شود.

امامي کاشاني با تأکيد بر اينکه اکنون زمان خيلي حساسي است و بايد وحدت خود را حفظ کنيم، گفت: بايد ملت‌هاي مسلمان وحدت و انسجام خود را حفظ کنند چون دشمنان مي‌خواهند ما به دوران جاهليت برگرديم در حالي که نداي پيامبر اسلام اين بود که به آن دوران برنگرديم و به همين دليل انسجام و وحدت وظيفه امروز مسلمانان است.

وي تأکيد کرد: حتي ملت‌هايي که حکام شروري مثل آل سعود دارند نيز به مسئله وحدت توجه کنند و بايد همه در همه جاي دنياي اسلام انسجام خود را مدنظر قرار دهند.

امام جمعه موقت تهران با تأکيد براينکه اوضاع روشن است و وحدت و انسجام دروني نيز در کشورمان لازم است، گفت: در کشور ما ولايت فقيه محور است و سنگ آسيابي است که آسياب بر دور آن مي‌چرخد و اين ايثار و فداکاري و شهامت و شجاعت و لبيک ياحسين و زينب‌ها دشمن را عقب مي‌زند و مأيوس و خانه‌نشين مي‌کند.


Rss Services Print  - (4 Body)  Visitor Count: 715
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس