شاخه بندی اخبار


در مسائل دفاعي کشورمان با کسي چک و چانه نداريم

در مسائل دفاعي کشورمان با کسي چک و چانه نداريم

Date:1396/8/5

جنگ آمريکايي‌ها، جنگ با انديشه‌ها، تفکرات و دلهاي مردم ايران است.


آيت الله امامي کاشاني امام جمعه موقت تهران در خطبه هاي نمازجمعه با بيان اينکه برخي از مورخين گفته‌اند روز هفتم صفر سالروز شهادت امام مجتبي(ع) و سالروز ولادت امام موسي کاظم(ع) است، گفت: شايسته است که به اين دو عزيز عالم امکان در تقويم ها هم احترام گذاشته شود. همزماني ولادت و شهادت اين دو حجت خدا در يک روز مربوط به خود ماست و بايد به گونه اي در اين روز عرض ارادت کنيم که با شهادت و ولادت در تضاد نباشد.

وي افزود: انسان بايد هميشه در پيشگاه خداوند خاضع و در حال استغفار باشد. انسان بايد در تمام زندگي خود بندگي خدا را کند و اين بندگي در هر جايي بايد باشد.

آيت الله امامي کاشاني ادامه داد: انسان اگر بنده خدا نباشد و آزاد باشد، چشم، زبان و دل او آزاد خواهد بود و به گناه خواهد افتاد.

خطيب جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تبريک به مردم، مرجعيت و دولت عراق به دليل پيروزي‌هاي بدست آمده در مبارزه با تروريسم و جلوگيري از تجزيه عراق، گفت: فداکاري ملت عراق سبب شد تا دشمنان نتوانند با تجهيز اراذل و اوباش تحت عنوان داعش و با هزينه هاي دولت سعودي، عراق را اشغال کنند.

وي ادامه داد: جلوگيري از تجزيه عراق، ارزش و اهميتي است که براي هميشه در تاريخ اين کشور تمجيد خواهد شد و اين پيروزي مرهون تلاش مردم عراق است.

آيت الله امامي کاشاني با اشاره به ديدار حيدرالعبادي نخست وزير عراق با رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب دو نکته را به نخست وزير عراق فرمودند که بسيار حائز اهميت است، که يکي اعتماد نکردن به آمريکايي ها و ديگري اهميت دادن به نيروهاي فداکار و جوانان است.

وي افزود: اعتماد به آمريکايي ها برابر با محو کشور است.

خطيب جمعه تهران با اشاره به فداکاري‌هاي جوانان کشورمان در طول تاريخ انقلاب اسلامي، اظهار داشت: امام(ره) با نفس گرم خود چنان در جوانان کشور دميد که آنها فداکار و دلير شدند.

وي با اشاره به سفر جان کري وزير امور خارجه آمريکا به منطقه در سالهاي گذشته، گفت: در جلسه اي که جان کري براي جمعي از سياستمداران کشورهاي عربي سخنراني مي کند، به او اعتراض مي کنند که اگر شما به دنبال ريشه‌کن کردن تروريسم در منطقه هستيد، چرا فقط به بمباران بسنده مي‌کنيد؟ جان کري نيز با پرخاش پوشه خود را به روي ميز مي‌کوبد و در پاسخ مي‌گويد آيا در کشورهاي شما شخصي مانند ژنرال قاسم سليماني وجود دارد؟

آيت الله امامي کاشاني ادامه داد: دومين نکته‌اي که جان کري خطاب به اعراب مي گويد اين است که تمام دنيا متوجه شده‌اند که شما با تروريستها مراوده داريد، اين درحالي است که ايران در تمامي حرکاتش همواره در حال مبارزه با تروريست‌ها بوده است.

خطيب جمعه تهران با تأکيد بر اينکه، سرداران سپاه، افسران ارتش و جوانان فداکار براي کشور ارزش فراواني دارند، تأکيد کرد: بايد از نيروهاي شجاع و فداکار که در عرصه‌ها حضور دارند تمجيد و تجليل شوند چراکه عزت و عزمت کشور، مرهون تلاشهاي آنها است.

وي اظهارات و بي ادبي‌هاي رئيس جمهور آمريکا نسبت به ملت ايران را ناشي از بغض و حسد آنها ارزيابي کرد و ادامه داد: جنگ آمريکايي‌ها، جنگ با انديشه‌ها، تفکرات و دلهاي مردم ايران است که اين تفکر توسط امام خميني(ره) پايه گذاري شده است.

آيت الله امامي کاشاني با بيان اينکه فکر و فرهنگ مردم ما موجب اقتدار کشورشده است، خاطرنشان کرد: هرآنچه براي اقتدار و انسجام کشور نياز باشد را فراهم مي کنيم و هم آنگونه که رهبر معظم انقلاب نيز تاکيد کردند در مسائل دفاعي کشورمان با کسي چک و چانه نداريم.

خطيب جمعه تهران با اشاره به در پيش بودن پياده روي اربعين، گفت: پياده روي اربعين اشاره به اين موضوع دارد که کربلا محور و حسين(ع) معلم ما در راه فداکاري و شهادت است.

آيت الله امامي کاشاني در پايان خاطرنشان کرد: عظمت و بزرگي که در راهپيمايي اربعين مشاهده مي شود گوياي اين نکته است که دنيا به سمت مقابله با ظلم پيش مي‌رود.


Rss Services Print  - (6 Body)  Visitor Count: 696
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس