شاخه بندی اخبار


وحدت در دل

وحدت در دل

Date:1396/7/9

وحدت در دل وقتي به وجود مي آيد که دلها به يک جا و آن خدا متوجه شود.


آيت الله محمد امامي کاشاني، در خطبه هاي نماز جمعه امروز (هفتم مهرماه) در دانشگاه تهران، با اشاره به اينکه خداوند در طول تاريخ و روي زمين انسانهاي استثنايي را برگزيد گفت: خداوند انسانهايي را که خلاصه بشريت هستند را برگزيد.انسانهايي که عالم و خداي متعال را نشان مي دهند. اينها استثنايي هستند که اسما خداوند در آنها جلوه کرده است.

وي افزود: امروز به حضرت علي اکبر(ع) تعلق دارد، وقتي جوانان ما رهبري مانند علي اکبر(ع) دارند حيف است که همراه او نباشند. پسران و دختران جامعه الگوي خود را علي اکبر قرار دهيد مقداري از معنويات او را در زندگي خود وارد کنيد تا هميشه به تقوا و دوري از گناه پاکيزه باشيد.

خطيب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: وحدت در دل وقتي به وجود مي آيد که دلها به يک جا و آن خدا متوجه شود. اين ممکن نيست مگر با شهادت، يعني بايد انسانهايي باشند که در راه خدا ايثار کنند و الگو شوند. البته شهدا به تنهايي کافي نيست. اينها صف اول هستند و صفوف بعدي لازم است که صفوف بعدي بايد به شهادت اعتقاد داشته باشند و بدانند که شهادت امري مهم است.

آيت الله امامي کاشاني گفت: اگر انسانيت باشد، عدالت، امنيت، صفا، به همديگر عواطف داشتن و حقوق يکديگر را رعايت کردن و اين نمي شود جز با شهادت اگر هر ارزشي را دنبال کنيم به حضرت حسين (ع) مي رسيم.

وي افزود: دفاع مقدس اين همه ارزش ايجاد کرد و کشور را نجات داد، دشمن را مايوس کرد و اين به خاطر مکتب شهادت و افتخار به آنها بود. صف پشت سر شهدا هم قبول داشتند و به امثال شهيد حججي ها افتخار کردند. پدران و مادران و همسران و فرزندان شهيدان به شهدا باليدند.

امام جمعه موقت تهران گفت: اين مکتب انسانيت را رشد داد، شهدا از هر جمعي بودند چه ارتش و سپاه ، اگر دنبال خون هايي که به زمين ريخته شد را بگيريم به گودال قتلگاه مي رسيم. ايثار و شهادت است که براي امنيت تلاش مي کند.

آيت الله امامي کاشاني افزود: مردکي که در آمريکا ياوه گفت و نسبت به ايران چنين حرف هاي زشت را زد در حقيقت اين است که وي در برابر صف شهادت و شجاعت ها و از خود گذشتگي ها ايستاده همين صف آنها را عصباني مي کند اين اراذل و اوباش که صهيونيست ها در کنار آنها هستند و عربستان هم از آنها حمايت مي کنند، از شهادت و شجاعت عصباني هستند. وقتي مي بينند ايستادگي وجود دارد عصباني مي شوند عصبانيت آنها نشان مي دهد که چقدر اينها پست هستند.

عضو خبرگان رهبري افزود: درباره برجام دولت در برابر آمريکا ايستاده و رهبري هم فرمودند ما برجام را آتش مي زنيم  ريشه در همين شهادت ها و ايستادگي ها دارد اگر شهادت نبود نمي توانستيم اينگونه محکم حرف بزنيم.

خطيب موقت نماز جمعه تهران در ادامه به مسئله همه اقليم کردستان اشاره و عنوان کرد: کساني که اين مسئله را طرح کردند، وصل به اسرائيل هستند اگر برادران و خواهران کُرد به گردانندگان اين مسئله وصل شوند بايد به آيندگان و فرزندان خود پاسخ دهند که چرا کشور عراق را تجزيه کردند  و چه جنگ هايي را رقم زدند.

وي با بيان اينکه ايستادگي ملت ايران آمريکا و اسرائيل را عصباني کرده است، اظهارداشت: برادران و خواهران کرد فريب اراذل و اوباش را نخوريد و با کساني که سخنان آمريکا،‌ اسرائيل و آل سعود را پياده مي‌کنند همدست نشويد و با ايستادگي و ايثار با همه آنهايي که اين برنامه را اداره مي‌کنند بجنگيد و شهيد شويد که اين مايه افتخار است.

آيت‌الله امامي کاشاني در ادامه با اشاره به منويات مقام معظم رهبري مبني بر اينکه اگر آمريکا برجام را پاره کند ما آن را آتش مي‌زنيم، گفت: امروز رهبر انقلاب و دولت ما اين‌جور مقابل آمريکا ايستاده است و ريشه اين ايستادگي همين شهادت و فداکاري است.

امام جمعه موقت تهران در پايان بر ضرورت الگوگيري از سيره حسيني تاکيد کرد و گفت: در مجالس عزاداري امام حسين(ع) بايد شور و شعور حسيني توأمان باشد و از بدعت ها و انحرافات جلوگيري شود.


Rss Services Print  - (7 Body)  Visitor Count: 711
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس