شاخه بندی اخبار


آتش به اختيار را غلط تفسير نکنيد

آتش به اختيار را غلط تفسير نکنيد

Date:1396/4/11

آتش به اختيار به معناي هرج و مرج کردن و حرکت هاي انحرافي نيست.


آيت الله محمد امامي کاشاني در خطبه نخست نماز جمعه تهران گفت: معناي توکل اين است که اراده انسان همواره در ذيل اراده خداوند است. در کنار موضوع توکل بايد به موضوع صبر نيز توجه داشته باشيم. صبر از دو اصل، حکمت و شجاعت ريشه مي گيرد و برخي از علماي اخلاق گفته اند که صبر چهار اصل، حکمت، شجاعت، عدالت و عفت دارد. حکمت به معناي فهم است ، فهمي که آدمي را از جهل مصون بدارد و همچنين به معناي علم به جريان ها و آينده است. صبر از حکمت ريشه مي گيرد زيرا حقيقت را مي توان با صبر و استقامت در راه خدا فهميد.
 وي افزود: در احاديث در کنار توکل و استقامت، موضوع انتظار فرج نيز آمده است و اگر جامعه اي بخواهد به رشد لازم برسد بايد سه اصل صبر، توکل و انتظار را مورد توجه قرار بدهد.
 آيت الله امامي کاشاني گفت: انتظار اميدآفرين است و انسان ها را به آينده اميدوار مي کند و همچنين دست افراد صابر و متوکل را مي گيرد و به نقطه نهايي مي برد که آن تحول جهاني و عدالت اجتماعي به دست امام زمان (عج) است.
 آيت الله محمد امامي کاشاني با اشاره به پيروزي ملت عراق در برابر داعش و شکست اين گروه تروريستي در موصل گفت: اين گروهک تروريستي بنام دين بدترين جنايات را مرتکب مي شود و پيروزي بر اين گروهک را به مردم عراق تبريک مي گويم.
وي با گراميداشت ياد و خاطره شهادت دکتر بهشتي و 72 تن از شهداي هفتم تير، شهيد بهشتي را نمونه کاملي از يک مجتهد، اسوه اخلاق، علم، مديريت، اخلاص، خدمت گذار و تابع ولايت دانست و افزود: شهيد بهشتي از نمونه هايي بود  که در تاريخ اسلام کم نظير، بلکه بي نظير است.
 ايشان با تبريک هفته قوه قضائيه به رئيس و قضات پرتلاش اين قوه که براي اجراي عدالت تلاش مي کنند گفت: با اين حال وجود برخي وکلا و قضاتي که در کارشان کوتاهي مي کنند نيز شايسته قوه قضائيه نيست و به اين افراد توصيه مي کنم طوري عمل کنند که در محضر خدا پاسخي براي گفتن داشته باشند و خود را روانه جهنم نکنند.
 آيت الله امامي کاشاني در ادامه با قدرداني از پاسخ محکم موشکي سپاه به داعش گفت: دشمنان با اين پاسخ قوي متوجه شدند که جمهوري اسلامي ايران در برابر جنايات آنها هيچ گونه اغماضي نخواهند داشت.
 امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري درباره آتش به اختيار گفت: اين واژه در اصل در بين نظاميان رواج دارد ولي آنچه حضرت آقا از طرح آن منظور داشته اند در مباحث فرهنگي است به اين صورت که اگر دانشجويان و يا فعالان فرهنگي مشکلي را در جايي ديدند درصدد رفع آن برآيند. آتش به اختيار به معناي هرج و مرج کردن و حرکت هاي انحرافي نيست و اين تحريف بدترين تحريفي است که از اين عبارت شده است زيرا آتش به اختياري به معناي بي قانوني و فحاشي نيست.
 امامي کاشاني با اشاره به اينکه دشمنان همواره تلاش مي کنند از موضوع هاي مختلف عليه نظام استفاده کنند گفت: در بحث آتش به اختيار بايد به اتحاد، وحدت، اختلاف نداشتن، توجه به گفتار و کردار و شعارهاي وحدت گرايانه و انسجام دروني توجه شود.
 وي با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران هم اکنون با اقتدار در حوزه هاي فناوري، علمي، امنيتي و اجتماعي و سياسي به پيش مي رود افزود: امروز امنيت تاج مهمي بر سر ملت ايران است و بايد با وحدت و انسجام عزت و سربلندي را حفظ کرد.
 آيت الله امامي کاشاني گفت: انسجام و وحدت را بايد با محوريت ولايت فقيه حفظ کنيم و هرکس از هر گروهي خلاف اين مسير را برود به طور قطع محکوم است.
 

 


Rss Services Print  - (6 Body)  Visitor Count: 912
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس