شاخه بندی اخبار


شبهاي قدر بهترين فرصت توبه

شبهاي قدر بهترين فرصت توبه

Date:1396/3/12

مردم با در نظر گرفتن ويژگيهاي ليله القدر براي تعجيل در فرج حضرت ولي عصر(عج) دعا کنند


 

خطبه اول:

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به در پيش بودن شبهاي قدر، اين شبها را بهترين فرصت براي توبه، استغفار و راز و نياز با معبود يکتا دانست.

آيت الله امامي کاشاني در خطبه نخست نماز جمعه اين هفته تهران از مردم خواست با در نظر گرفتن ويژگيهاي ليله القدر، براي تعجيل در فرج هرچه سريعتر حضرت ولي عصر(عج) دعا کنند.

خطيب نماز جمعه تهران شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را براساس احاديث متعدد و معتبر، شب مطرح شدن مقدرات يک ساله همه مخلوقات دانست.

وي با بيان اينکه در شب بيست و يکم ماه مبارک رمضان اين مقدرات تعيين مي شوند، امضا شدن آنها را مربوط به شب بيست و سوم دانست و گفت: با توجه به عظمت اين سه شب همه انسان ها بايد به عبادت و استغفار بپردازند .

 امام جمعه موقت تهران کم شدن قدرت نفوذ شيطان را در شب هاي قدر از ويژگي هاي اين شبها برشمرد و افزود : مهمترين علت اين پديده گسترگي رحمت خداوند است که بر اين اساس مردم بايد از اين فرصت و نورانيت آن استفاده کنند و بيش از پيش به درگاه خداوند سلام و درود فرستند.

وي گفت: ملائکه در شب هاي قدر بر روي زمين نازل مي شوند تا همه مقدرات زمينيان را براي يک سال آينده تنظيم و تمشيت کنند. آيت الله امامي کاشاني به اهميت اين شب ها اشاره کرد و افزود: شب هاي قدر شب هاي توسل به وجود حضرت ولي عصر(عج) است.

 

خطبه دوم:

آيت الله امامي کاشاني با دعوت نمازگزاران به تقوي و دوري از گناه و اشاره به ايام سالگرد ارتحال امام خميني(ره) افزود: امام بخشي از اسلام را به دنيا ارائه کرد، اسلامي که مرده بود و جز اسم و رسمي از آن باقي نبود.امت اسلام بايد با توجه به آيات الهي در قرآن در برابر دشمنان و نفوذ آنها وحدت و يکپارچگي خود را حفظ کنند. حقيقت اسلام را شخص امام زمان (عج) ارائه خواهد کرد. امام اسلام را از حوزه هاي علميه و مجالس ديني خارج کرد و در خيابان ها و همه جاي دنيا مطرح کرد. رحمت خدا بر امام و شهدا باد که عَلَم اسلام و پرچم محمد و علي را در دنيا به اهتزاز درآورده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به موضوع انتخابات افزود: با آن حماسه اي که ملت ايران آفريدند چشمهاي دنيا به صفهاي طولاني خيره شد و رحمت خدا بر ملت قدرشناس ما که مي فهمند و به نداي رهبر بزرگوار لبيک گفتند و به دنبال فکر امام حرکت کردند.

وي با اشاره به جلسه قاريان قرآن با مقام معظم رهبري و بيانات ايشان تأکيد کرد: رهبري در آن جلسه گفتند که قرآن پاسخ تمام مشکلات بشر را دارد اما برخي آن پاسخ ها را نگرفته و به انحراف رفته اند.

آيت الله امامي کاشاني با اشاره به آيه هاي سوره انبياء افزود: اين آيات برمي گردد به تمام پيروان اديان الهي که اگر به آيات قبل نگاه کنيم مي بينيم که به انبيا زيادي اشاره شده است و به امت واحده تأکيد مي کند.

وي ادامه داد: با توجه به اين آيات درمي يابيم که همه بايد متوجه به خدا باشند و توحيد داشته باشند و قرآن در اين آيات اين موضوع اشاره کرده است.

 خطيب نماز جمعه تهران گفت: قرآن الان به مردم مي گويد که راه زندگي چيست و بايد در اين راه به خدا تکيه کنند .

 آيت الله امامي کاشاني در خصوص آيه 93 اين سوره افزود: در اين آيه قرآن مي گويد خود ملتها پاره پاره شدند و به جان هم افتادند و تفسير آن اين است که اگر به نداي قرآن توجه نکنند و پاسخ ندهند به تفرقه مي افتند .

 وي با اشاره به جنايات آمريکا و اسرائيل در جهان تأکيد کرد: جمعيت ميلياردي دنيا همه بايد با هم باشند و اين مشکلات را در سايه راهنمايي هاي قرآن حل کنند. اين مشکلات از اين نکته نشأت مي گيرد که ملتها از خدا بريده اند و به دنيا توجه کرده اند در حالي که قرآن نسخه را داده است و تاريخ هم درس هاي فراواني دارد. دنياي اسلام و ملت ها بايد در برابر ظلم بايستند و عليه آن قيام کنند.

 وي با اشاره به سفر ترامپ به خاورميانه و عقد قرارداد با حاکمان سعودي گفت: ترامپ هنگام بازگشت گفت که ما رفتيم صدها ميليارد از خاورميانه به آمريکا بازگردانديم. شما اين اموال را غارت کرديد و اين اموال براي حاکمان سعودي نيست بلکه براي ملت آن کشور است.

 آيت الله امامي کاشاني تأکيد کرد: امت اسلام بايد به هوش بيايند و در برابر اين تحرکات هوشيار باشند.

 خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به وضعيت يمن، سوريه، بحرين ، افغانستان و عراق تصريح کرد: اين آتشي است که آمريکا روشن کرده و هيزمش را حاکمان سعودي مي دهند .

 وي خطاب به دولت هاي عربي که از آمريکا حمايت مي کنند افزود: خدا در قرآن آورده است که هرگز نفوذ کافران بر مسلمانان را قرار نداده است. حاکمان سعودي خود را کساني مي دانند که حرمين شريفين را مديريت مي کنند اما به قرآن عمل نمي کنند و به خدا هم معتقد نيستند. اگر معتقد بودند اين وضع يمن نبود و داعش اين طور با حمايت هاي شما اقدام نمي کرد. هر کس بخواهد با طناب ترامپ، صهيونيست ها و يا حاکمان سعودي به چاه برود به زمين خواهد خورد. جهان اسلام بيدار باشد و پاسخ حاکمان دروغين را بدهد و به سرنوشت آنها تن ندهد.

 وي با اشاره به وضعيت ايران و هدايت امام خميني (ره) و جانفشاني شهدا و وجود ولايت فقيه گفت: بايد اين نعمت ها را قدر بدانيم که در چنين کشوري زندگي مي کنيم .

 امام جمعه موقت تهران در ادامه در پاسخ به حاکمان سعودي و حاميان آمريکايي و داعشي آنها که در خصوص ماه مبارک رمضان و ايجاد صلح در اين ماه سخن گفته بودند اما خلاف آن عمل کردند، افزود: در اين شرايط فقط بايد يک نفر حرف بزند و يک صدا بلند باشد و آن نداي ولي امر مسلمين است و بقيه بايد پيروي کنند.

 وي با اشاره به تشکيل کميته ضد ايراني در سناي آمريکا گفت: در اين کميته براي بي ثباتي ايران برنامه ريزي کردند البته 40 سال است که دارند اين مزخرفها را مي گويند و خدا با دست ملت به دهان آنها زده است. آيت الله امامي کاشاني تأکيد کرد: بايد مراقب بود و همه با همدلي و رفاقت با هم سعي در رفع مشکلات و مسائل کشور بويژه مسائل اقتصادي کنند.

 


Rss Services Print  - (7 Body)  Visitor Count: 931
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
کد امنیتی: تصویر امنیتیتغییر عکس